Görme Engelliler

Hakkında

 
Kurum Kodu : 708250
Kurum Adı : TOKİ Orhangazi Ortaokulu
Telefon : 0 224 773 17 43 - 0 224 773 17 44
Faks :
WEB Adresi : http://yenisehirtoki.meb.k12.tr
Adres : Yenigün Mah. Öncü Cad. Toki Orhangazi Ortaokulu Yenişehir/ BURSA Posta Kodu 16900

VİZYON
"Eğitim ve öğretimde en iyiyi yakalamak için üretken, çağdaş, çevrede tanınan, övülen, teknolojiyi eğitim sisteminin verimini arttırmak için kullanan, öğrenci merkezli, zengin akademik programlarla geliştirici öğrenme imkanları sunan, yaratıcı, sorun çözmeyi destekleyen aile ve toplum katılımının önemine inanan Cumhuriyetin değerlerine sahip çıkan; ülkesine ve insanına yabancılaşmayan, okuyan, düşünen, araştıran, üreten ve paylaşan nitelikli bireylerin yetiştiği, veli-öğretmen dayanışmasından güç alan; öğrencilere öğrenme için her türlü fırsatın tanındığı, her gün daha iyiye ulaşmak için çalışan bir okul olmak istiyoruz"

MİSYON
Vizyonumuzu benimseyip, takım ruhu oluşturmak, yaptığı çalışma ve etkinliklerle, çevrede örnek okul olmak. Günün gerektirdiği uygun kaliteyi yakalamak. Günümüz sosyoekonomik yapının getirdiği sorunları, veli-öğrenci-çevre işbirliği ile çözmek. Öğrencilerimizi, milli ve evrensel değerlerle donatarak, topluma ve üst öğrenime kazandırmak.

BAŞARILAR

İSTATİSTİKLER
Öğretmen Sayısı :
Öğrenci Sayısı :

KURUM BİLGİLERİ
Derslik Sayısı : Atölye-İşlik Sayısı :
Fen Laboratuarı Sayısı : BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı :
Isınma Şekli : Doğalgaz
Öğretim Şekli : Tam Gün
Ders Başlama ve Bitiş Saati : Ders Başlama: 90:00 Ders Bitiş: 15:40
Konferans Salonu
Spor Salonu
Yemekhane
Misafirhane
Kütüphane
Bina Kodu : İnternet Bağlantısı :

LOJMAN BİLGİLERİ
Lojman Sayısı :
Lojman Bilgisi :

YERLEŞİM YERİ BİLGİLERİ
İl ve İlçe Merkezine Uzaklık : Bursa Merkeze uzaklık yaklaşık 55 km. İnegöl Merkeze uzaklık yaklaşık 30 km. İznik Merkeze uzaklık yaklaşık 20 km.
Ulaşım : BURSA´DAN: Doğu garajından 15 dakikada bir Yenişehir ilçemize minibüsler kalkmaktadır. Seferler sabah 6.30 ile gece 24.00 arasında yapılmaktadır. Yaz ve kış saati uygulamalarında farklılık olabilmektedir. İNEGÖL´DEN: İnegöl otogarından saat başı minibüs kalkmaktadır. seferler sabah 7.00 ile 19.00 arasında yapılmaktadır.
Yerleşim Yeri Bilgisi : Yenigün Mah. Öncü Cad. Yenişehir/BURSA